Dentysta – kuracja i wybielanie zębów

Zasady wyraźnej higieny jamy ustnej są znane właściwie wszystkim, albowiem wpajane są już od najmłodszych lat. Koncerny tworzące pasty do mycia zębów oraz inne akcesoria do higieny jamy ustnej prześcigają się w tworzeniu kampanii reklamowych nie tylko swoich produktów lecz też zasad dotyczących zdrowia zębów. Stomatologia jest dziedziną medycyny, w jakiej pojawiają się jakiekolwiek odkrycia czy innowacyjne rozwiązania i każde z nich jest niezwłoczne przekazywane społeczeństwu. I w teorii jest wszystko oczywiste, każdy wie co robić by uniknąć próchnicy.

Jednak w rzeczywistości popełniamy obfitość grzechów, które doprowadzają do problemów z zębami. Chociaż wiadomo, że zęby należy myć po posiłku, dużo osób przyznaje się do tego, że myje zęby zaraz po przebudzeniu, podczas porannej toalety. Jednak już po zjedzeniu śniadania tej czynności nie wykonują, pomimo że czyszczenie zębów ma na celu pomiędzy innymi oczywiście usunięcie resztek jedzenia z jamy ustnej. Dodatkowym problemem jest podjadanie pomiędzy posiłkami oraz picie słodzonych napojów. Cukier jest najogromniejszym sprzymierzeńcem próchnicy oraz osoby, które miewają ubytki wielokrotnie przyznają się oczywiście do tego, że lubią słodycze.

Dentyści zalecają by, kiedy nie ma dyspozycji umycia zębów po posiłku, choćby przepłukać je płynem do jamy ustnej czy też żuć gumę bez dodatku cukru. Higiena jamy ustnej jest ogromnie ważna, nie tylko ze względu na atuty estetyczne ładnego i ożywczego oddechu jakkolwiek również z uwagi na zdrowie całego organizmu.

Niewątpliwie podwaliną właściwej higieny jest szczotkowanie zębów, najporządniej po dowolnym posiłku, ale przynajmniej dwa razy na dzień, co potwierdza stomatolog Słupsk. Z czego potrzebne jest mysie zębów wieczorem, przed snem. Mimo to stomatologia zaleca także stosowanie innych metod wspomagających czystość w ustach. To na przykład nici dentystyczne, które wykorzystuje się po szczotkowaniu oraz jakie świetnie usuwają resztki pokarmu spomiędzy zębów. Nie ulega wątpliwości bo, że zalegające pozostałości jedzenia ulegają rozkładowi, co z kolei wiedzie do przykrego zapachu lub innych problemów.