Doktor – jakim sposobem zweryfikować kompetencje przed wizytą?

Jest wybitnie ważna kwestią, bo pozwala na stworzenie odpowiedniej atmosfery w gabinecie, bowiem jej brak może świadczyć o złym usposobieniu pana doktora. Doktor przyjacielski pacjentowi, grzecznie zaprosi go do gabinetu, wskaże krzesło na którym wolno usiąść, po czym przystąpi do wywiadu. O podejściu do pacjenta ma okazję świadczyć sposób w jaki ten wywiad jest przeprowadzany, czy doktor komentuje odpowiedzi na nasze zapytania, kpi z nas, lub właściwie uspakaja. Ma to wpływ nie tylko na samą wizytę lecz również na jej dalszy ciąg, ponieważ w momencie w którym pacjent czuje się komfortowo wizyta jest mniej nieprzyjemna.

Niestety lecz dziś są lekarze, którzy zachowują się w taki sposób, że pacjent ma wrażenie że siedzą w gabinetach za karę. Niewątpliwie dają to do zrozumienia poszczególnym pacjentom którzy wchodzą do gabinetu.

Wielu takich doktorów zostaje później bardzo nisko ocenianych na witrynach na których prowadzony jest ranking lekarzy – sprawdź Lekarz Blisko. Nie warto iść do takich profesjonalistów, a też ostrzec przed nimi inne osoby, być może kiedy zmniejszy się frekwencja zmienią swój stosunek do pacjentów, a co za tym idzie polepszy się jakość wykonywanych przez nich usług. Biały personel jest zobowiązany przestrzegać tajemnicy lekarskiej, jednakże w wielu wypadkach niestety jest ona łamana. Gdy wchodzimy do gabinetu a lekarz komentuje wygląd bądź też również objawy choroby poprzedniego pacjenta, jest to niedopuszczalne zachowanie. Jednak nasze milczenie jest przyzwolenie na tego rodzaju posunięcia. Także w poradni kobiecej, kiedy pielęgniarka na całą poczekalnie wykrzykuje pytając która z kobiet jest w ciąży, bądź także indywidualnie po nazwisku.

Prawdziwa dyskrecja polega na tym że lekarz rozmawia z pacjentką o jej problemach, lecz wyłącznie do momentu aż ona wyjdzie z gabinetu, gdy wstępuje kolejna postać to poświęca uwagę jej dolegliwością a nie poprzednich pacjentów. Wiele ujemnych komentarzy wolno później przeczytać na witrynach gdzie prowadzony jest ranking lekarzy. Jeśli lekarz się przy nas będzie zachowywał w sposób karygodny jesteśmy w stanie go upomnieć, bądź też też wyjść z gabinetu, i umówić się na wizytę do innego profesjonalisty. Zachowanie lekarza jest uzależnione od tego czy pacjenci mu na to pozwalają, i jaka będzie ich reakcja na daną nowinę, przez niego do nich wypowiedzianą.