Profesjonalne przeprowadzanie testu prenatalnego NIFTY PLUS BY GENEPLANET

Skuteczność testu NIFTY, proponowanego kobietom spodziewającym się dziecka w placówce Blumedica ujęta jest w jego sporej wykrywalności nieprawidłowości genetycznych. Jest to badanie nieinwazyjne, jakie eliminuje potrzebę wykonywania badań inwazyjnych. NIFTY zapewnia sporą wykrywalność i równocześnie niższy odsetek wyników fałszywie dodatnich. Wskazany test wyjątkowo poleca się przeprowadzać w ciążach wysokiego ryzyka. Ginekolog pobierając krew z tkanki żylnej nie narusza płodu.

Z tego względu kobieta może poczuć się podczas badania bezpiecznie. Poza wadami płodu, kobieta może prosić o to, by przez test podana była płeć dziecka. Test trzeba przeprowadzić najpóźniej do 24 tygodnia ciąży. Badanie może być przeprowadzone zarówno w przypadku ciąży pojedynczej, jak i ciąży bliźniaczej.

Pacjentka w trakcie badania nie musi być na czczo. Na pobranie krwi powinna ze sobą zabrać kompletną dokumentację lekarską, a w tym ostatni wynik USG ciąży. Pobrany materiał zostaje przeanalizowany za pomocą opatentowanej technologii sekwencjonowania genetycznego i ciągów bioinformatycznych. To pozwoli stwierdzać, czy u płodu występują nieprawidłowości chromosomowe.

Wykrywane będą nawet niewielkie zmiany. Test NIFTY to jedyny test z ubezpieczeniem, dlatego w przypadku wyniku negatywnie fałszywego towarzystwo ubezpieczeniowe może pacjentce wypłacić odszkodowanie. Te zaprezentowane fakty powodują, że na test prenatalny nifty zdecydowanych jest o wiele więcej pacjentek. Termin badania jest dopasowany do czasu wolnego pacjentki. Do przeprowadzenia badania konieczne jest 10 ml krwi matki, pobieranej z przedramienia. Wyniki NIFTY udostępnione są od sześciu do 10 dni roboczych. Test NIFTY przeprowadzony jest w certyfikowanym laboratorium, należącym do GENEPLANET, działającego na terenie Unii Europejskiej. Szczegóły w temacie testu podane są na stronie placówki. Opcje, jakie przynosi test prenatalny NIFTY Plus są wszechstronne.