Wizyty prywatne vz przychodnie stomatologiczne na NFZ

Pomimo iż ubezpieczenie zdrowotne jest obligatoryjne i płaci je niemal każdy obywatel naszego kraju, dużo Polaków nie korzysta z usług stomatologów proponowanych w przychodniach. Najczęstszym powodem tego jest jakość samych usług. Bywa, że plomby wykonywane na lecznic wypadają już po paru dniach i następne wizyty kończą się podobnie. Stomatolodzy w takich wymogach nie dysponują oprzyrządowaniem najlepszej jakości. Nieraz, co nie może mieć miejsca, nie przykładają oni należytej wagi do własnej pracy.

Przez to wyłącznie pogarszają stan zębów pacjentów. Warto wspomnieć również o uprzejmości, albowiem to w największym stopniu dostrzega pacjent, który tego samego dentystę odwiedzi na prywatnej wizycie. Pacjent tratowany jest wówczas z dużo znacznie większą uprzejmością, a dentysta podchodzi indywidualnie do każdego wypadku – tak, jak w gabinecie stomatolog września. Z przyczyny tych różnic wielu pacjentów decyduje się na prywatne wizyty i ponosi pomocnicze koszty leczenia. Wizyty prywatne są o dużo korzystniejsze dla wigoru naszych zębów nie każdy jednak ma prawo sobie na nie pozwolić. Leczenie jednego zęba na prywatnej wizycie ma prawo nas kosztować blisko 50-100 zł. Leczenie kanałowe to już koszt kilkuset złotych.

Ceny nie są w związku z tym małe, niemniej jednak mimo to w prywatnych przychodniach często są kolejki, a termin wizyty nie sporadycznie oddalony jest o kilka dni, a nawet miesięcy z powodu ogromnej liczby chętnych. Wizyty u stomatologów nie są przyjemne. Borowanie lub usuwanie zęba na ogół jest bolesne, przez co wielu pacjentów stroni od wizyt u stomatologów tak długo, jak jest to tylko możliwe.

Jakim sposobem się okazuje można odwiedzić stomatologa i w trakcie wizyty nie odczuwać bólu. Wszystko zależy bezsprzecznie od podejścia samego dentysty. Jeden lekarz może w czasie jednorazowej wizyty zająć się jednym zębem, a inny będzie prosił o parę wizyt, przy czym cały czas leczenie będzie traktowało tego samego zęba. W pierwszym przypadku jednakże wizytę nie będziemy wspominać przyjemnie. W drugim natomiast najpewniej w ogóle nie poczujemy bólu. W przypadku wielu wizyt borowanie przebiega etapami. Po jakimkolwiek z nich zakładana jest tzw. trutka, to naturalnie dzięki jakiej kolejna wizyta też będzie bezbolesna. W ten sposób jeden po drugim wykonywane borowanie poprzedzane jest znieczulaniem.