Znakomity makijaż – sprawdź, jak go zrobić

Często okazuje się, iż mimo generalnie panującym schematom wiele dam nie wykorzystuje makijażu na co dzień. Twierdzą, iż jest to zbyteczny wydatek, bowiem tanie kosmetyki są wybitnie nietrwałe, a drogie nie zawsze zapewniają lepszą jakość.

Inne przedstawicielki płci pięknej stwierdzają, że stosowany przez nie okazjonalny makijaż nie poprawia pod żadnym pozorem wyglądu, a wykonanie go zabiera natomiast mnóstwo drogocennego czasu. Wszelkie te panie popełniają podstawowy błąd: nie stosują właściwych kosmetyków do makijażu.

Gdzie tkwi tajemnica? Najważniejsza jest dobra baza pod makijaż i ozdoby do paznokci. To naturalnie dzięki temu kosmetykowi wygładzimy cerę, schowamy niedoskonałości i ograniczymy bezpośredni dopływ kurzu oraz innych zanieczyszczeń z powietrza do skóry twarzy. Cykliczne używanie bazy tego typu poprawi kondycję cery. Z nieraz nakładanie jej na twarz stanie się rytuałem tak samo naturalnym jak poranne mycie zębów. Dopiero po nałożeniu bazy możemy próbować nakładania innych kosmetyków, jakie stanowią uzupełnienie wspaniałego make-up’u.

Makijaż oczu stanowi dla kobiet nie lada wyzwanie. Każda fantazjuje o tym, aby jej spojrzenie przyciągało, lecz wyłącznie ze względu na idealnie podkreślone pozytywy, a nie z powodu rozmazanego tuszu czy rolującego się cienia do powiek. Na szczęście w współczesnych czasach nie musi to już być problemem. Jeśli chodzi o kwestię tuszu do rzęs, który zostawia nieestetyczne ślady tuż pod dolną linią rzęs, to do perfekcji sprawę rozwiązują sztuczne rzęsy. Najlepiej wybrać te przyklejane metodą 1:1.

Jest to zabieg dosyć kosztowny, niemniej jednak efekt utrzymuje się długo. Temat cieni do powiek także wolno zamknąć w jednym słowie: baza. Baza pod makijaż oczu to wspaniała sprawa, to naturalnie dzięki której nawet tani cień do powiek utrzymuje się długo, nie roluje się ani nie spływa. Wystarczy nałożyć cieniutką warstwę bazy tuż przed nałożeniem cieni lub kredki (w zależności od preferencji) oraz już wolno się upajać trwałym ładny makijażem oczu. Na wszystko w związku z tym jest rada i nie należy bez żadnego ale korzystać z usług wizażystki, aby wyglądać przez cały dzień estetycznie.